Науково–виробничий семінар «Машиновикористання у сільськогосподарських підприємствах»

На кафедрі процесів, машин та обладнання АПВ Уманського НУС відбувся науково–виробничий семінар «Машиновикористання у сільськогосподарських підприємствах». Організований кафедрою ПМОАПВ за підтримки управління агропромислового розвитку Уманської РДА, даний захід проводився вперше і мав на меті закликати науковців та сільськогосподарських виробників району до ефективного діалогу в напрямі окреслення існуючих на даний час питань матеріально-технічного забезпечення з точки зору інтенсифікації виробництва в результаті запровадження новітніх технологій. 

Учасниками семінару були начальник відділу організації виробництва, переробки та маркетингу продукції сільського господарства Уманського управління агропромислового розвитку Уманської РДА Іван Рябоконь, керівники і головні спеціалісти фермерських та сільськогосподарських господарств Уманського району Ігор Подлєсний (ФГ «Агролюкс»), С.О. Гнатюк (ФГ «Струмок»), В.К. Осауленко та М.В. Ковальчук (ТОВ «Прометей»), С.О. Якименко (ПСП «Плай»), О.М. Кисіль (ФГ «Агрофірма «Базис») та А.І. Сергієнко (ПрАТ «Укрзерноімпекс»), керівник Уманського філіалу компанії «Агроальянс» Анатолій Гуцаленко, завідувач відділу мобільних енергетичних засобів національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства (ІМЕСГ)» (смт. Глеваха, Київська обл.), доцент Віктор Третяк, а також викладачі кафедри ПМОАПВ та студенти 4–6 курсів напряму підготовки «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва». Спеціальним гостем заходу став головний конструктор Лозівського ковальсько–механічного заводу (Харківська обл.) Олексій Гриненко. З даним підприємством Уманським НУС (зокрема кафедрою ПМОАПВ) віднедавна започатковано продуктивну співпрацю.  

Завідувач кафедри ПМОАПВ, доцент Андрій Войтік у вступному слові привітав усіх присутніх на семінарі й наголосив на важливості обміну думками з приводу актуальних на сьогоднішній день питань щодо технічних розробок галузі та їх практичного застосування  як для виробництва, так і для наукової спільноти, оскільки забезпечує спрямування подальшого розвитку сучасної машинобудівної науки в найбільш відповідних поставленим вимогам напрямках.

Сесійна частина семінару розпочалася з інформації головного агронома Уманського району Івана Рябоконя про стан сільськогосподарського виробництва району, структуру угідь, якість обробки земель, а також динаміку посівів зернових і технічних культур за останні роки та рівень їх врожайності. Цікавими також виявилися відомості щодо сівозміни та сортового складу посівних площ.

Про основні напрями діяльності дистриб’юторської компанії «ТОВ «Агроальянс» (м. Дніпропетровськ), структуру підприємства, особливості співпраці із закордонними заводами–виробниками сучасної сільськогосподарської техніки, асортиментний ряд продукції, що пропонується фірмою на українському ринку, а також найбільш популярні в Україні торгові марки серед різних класів сільськогосподарської техніки, розповів представник уманського філіалу компанії Анатолій Гуцаленко. Він, крім того, зауважив, що компанія також здійснює навчання спеціалістів із сервісу та ремонту, а її керівники й спеціалісти проходять регулярне підвищення кваліфікації у провідних навчальних центрах Європи.

Особливу цікавість у присутніх викликала інформація головного конструктора Лозівського ковальсько-механічного заводу Олексія Гриненка щодо основних лінійок розробленої підприємством та успішно введеної у виробництво сільськогосподарської техніки. Будучи найбільшим в Україні та СНД виробником штампованих деталей і вузлів, трансмісій, броне- та причіпної сільськогосподарської техніки, Лозівський ковальсько-механічний завод входить до складу потужного в Україні об’єднання «Індустріальна група УПЕК», забезпечує якість і надійність продукції за рахунок використання новітніх технічних рішень.

Було детально висвітлено характерні конструкційні та експлуатаційні особливості пружинної борони «Ліра», інтенсивного культиватора «Шиллінг», короткої дискової борони «Дукат», приставки прямого висіву «Крона», культиватора передпосівної обробки «Червонець»,  глибокорозрихлювача «Франк», посівного комплексу «Златник» і катка «Фунт». Усі ці знаряддя увібрали в себе найсвіжіші технічні інновації конструкторського бюро підприємства для забезпечення найбільш ефективного господарювання у будь-якому куточку країни. Олексій Анатолійович ґрунтовно відповів на ряд поставлених аудиторією запитань, а також окреслив напрями подальших розробок з огляду на попит сучасного аграрного ринку.

Завершувала сесійну частину семінару доповідь кандидата технічних наук, доцента національного наукового центру «ІМЕСГ» Віктора Третяка щодо розробленої багатопаливної  модифікації трактора класу 0,6 виробництва Харківського тракторного заводу (ХТЗ). Серед основних переваг даної розробки – економія витрат на паливо, високий рівень пристосування до садівничих робіт, можливість застосування в умовах закритого грунту через зменшення викидів вихлопних продуктів та їх якісного складу (відсутність чадного газу). Дана тема викликала серед присутніх жваву дискусію. 

На завершення доцент Андрій Войтік подякував учасникам зустрічі за корисну інформацію, зазначивши існування безсумнівно вагомого багажу проблем і невирішених питань у галузі сільського господарства, а також можливості і потенціал для їх успішного подолання. Він підкреслив, що дійсна цінність науки – у її прикладній спроможності забезпечити користь виробництву, що досягається конструктивним діалогом цих двох складових аграрного успіху. Подібні заходи мають вагоме значення і для студентського загалу, оскільки створюють сприятливу атмосферу для бачення перспектив розвитку в межах обраної спеціалізації.

Сподіваємося, що проведення подібних зустрічей стане гарною традицією і матиме результатом розширення меж співпраці з провідними виробничими центрами на благо розвитку нашого аграрного вузу та невичерпно багатої своїми родючими землями України.  

Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ

(фото викладача кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Романа Вихватнюка)

Другие статьи: