Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ) був одним з перших сільськогосподарських ВНЗ інженерного профілю, створений за часи колективізації Постановою Центрального Виконавчого Комітету та Ради Народних Комісарів СРСР від 23 липня 1930 року № 40/237 на базі відділень механізації та електрифікації Харківського і Полтавського сільськогосподарських інститутів.
Харківський державний технічний університет сільського господарства (ХДТУСГ), створений на базі ХІМЕСГ Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 1994 року № 244 – став єдиним і провідним ВНЗ в Україні інженерно-технічного сільськогосподарського профілю IV рівня акредитації.
У 2004 році, враховуючи загально державне та міжнародне визнання результатів діяльності ХДТУСГ, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, наказом Президента України та розпорядженням уряду університету надано статус національного і присвоєно ім’я академіка Петра Мефодійовича Василенка.
До складу Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка (ХНТУСГ) входить 8 факультетів, на яких здійснюється підготовка спеціалістів з 16-ти спеціальностей.
На 28 кафедрах університету працює 370 викладачів, з них 63 докторів наук і професорів, 205 доцентів і кандидатів наук. Серед викладачів 18 академіків і членів-кореспондентів різних академій наук, 9 Заслужених діячів науки і техніки, Заслужених працівників освіти, 2 лауреати Державної премії України, 23 Відмінники освіти України.
Університет підготував більш 45 тис. інженерів для народного господарства України, країн СНД та далекого зарубіжжя, щороку випускає 2000 бакалаврів, спеціалістів і магістрів.
З 1950 року для 54 іноземних держав підготував 1139 висококваліфікованих фахівців.
З 1996 року в університеті функціонує єдиний в Україні Центр соціологічних досліджень села, який має плідні міжнародні зв’зки з Гарвардським університетом (США).
В 2002 році в університеті вперше в Україні створено Інститут інноваційного менеджменту для прогнозування інноваційних ситуацій в агропромисловому комплексі регіону.
З 1996 року в університеті функціонує єдина в Україні кафедра ЮНЕСКО “Філософія людського спілкування”, що має офіційний міжнародний статус.
З 1996 року в ХНТУСГ ім. П. Василенка працює обласний культурно-освітянський німецький центр (Дойчес Центрум), що сприяє розширенню дружніх відношень між університетом та відповідними навчальними закладами Германії.
ХНТУСГ ім. П. Василенка є представником України та засновником в 2000 році разом з Росією та Білоруссю Євро-Азійської асоціації інженерів сільського господарства у відповідній світовій асоціації, що об’єднує та координує діяльність агроінженерної спільноти.
ХДТУСГ з 2003 року є членом Європейської асоціації аграрних університетів, колективним членом міжнародної академії наук вищої школи, членом консорціуму аграрних університетів світу.
Зараз у ХНТУСГ навчаються 5 тис. 500 студентів. Середньорічна контингент денної форми навчання: 2500 чол. – Студенти України; 85 чол. – слухачі підготовчого відділення; 55 чол. – іноземні учні.
ХНТУСГ розміщується в 5 навчальних корпусах в Харкові та в навчальних приміщеннях навчально-дослідного господарства ім. 1-го травня загальною площею 38 тис. 246 кв.м, має 6 гуртожитків загальною площею 25 тис. 971 кв.м на 2 тис. 100 житлових місць.
При університеті організована й успішно діє навчально-науково-виробнича машинно-тракторна технологічна станція. Для наукового супроводження процесу реформування АПК Харківщини за останній час у ХНТУСГ здійснено цілу низку заходів. Найбільш важливі з них:
– уперше в Україні розроблена і впроваджена регіонально-галузева програма кадрового забезпечення та підтримки малого та середнього підприємництва, створено навчально-консультативний центр – своєрідний бізнес-інкубатор;
– розроблена навчальна програма підготовки підприємців, яка прийнята Міністерством аграрної політики України та затверджена як типова для всіх аграрних вищих навчальних закладів;
– у межах регіональної програми розроблено Концепцію інноваційної діяльності на прикладі АПК;
– уперше в Україні розроблено та впроваджено в серійне виробництво: сімейство вібраційних зерноочисних машин; комплексна система оцінки надійності техніки; лазерні технології в тваринництві; комп’ютерна інформаційна система оцінки якості біоматеріалу; технологія і технічні засоби збору кормових коренеплодів; технологія первинної обробки вовни з використанням ультразвуку та електромагнітних полів; система для очищення та зневоднення дизельного палива; комплекс машин для внесення органічних і мінеральних добрив; мікропроцесорні засоби вібраційного діагностування техніки; кільцеві очищувачі решіт; модернізовані циліндричні решета; комп’ютерна інформаційна програма комплектування та оптимізації машинно-тракторного парку “Сільськогосподарські культури – машини- трактори”; енергозберігаюча система підтримки мікроклімату в тваринницьких приміщеннях;
– уперше в незалежній Україні розроблено технологічні карти для вирощування 80 видів сільгоспкультур і технологічні карти для виробництва основних видів продукції тваринництва.
Дипломами переможців і трьома золотими медалями національного комплексу “Експоцентр України” з присвоєнням статусу “Виробник кращих вітчизняних товарів” ХНТУСГ був нагороджений у номінації “Наука”. За результатами всеукраїнського конкурсу-виставки “Кращий вітчизняний товар року” університет визнаний переможцем у номінації “Наука” в 2006-2010 рр. і нагороджений символом “Виробник кращих вітчизняних товарів року” в 2008-2010 рр.
Значною подією в суспільному житті університету стала перемога студентки навчально-наукового інституту енергетики та комп’ютерних технологій Ольга Шилованова в конкурсі краси “Міс України-2006”. Олег Білоцерківський став чемпіоном світу серед студентів з вільної боротьби, а Георгій Манучарян – срібним призером чемпіонату Європи з боротьби сумо. Університетська команда з регбі “ТЕХ-А-С” в чемпіонаті України з “Регбі-15” в 2009-2010 рр. завоювала золоті нагороди чемпіонів, а всі члени команди удостоєні звання кандидатів у майстри спорту. В університеті на належному рівні організована робота художньої самодіяльності, учасники якої ставали неодноразовими переможцями та лауреатами різних фестивалів і конкурсів. Ансамблю “Берегиня” присвоєно почесне звання “Зразковий художній колектив”. Подарунком до ювілею стала перемога фольклорно-етнографічного колективу “Оберіг” на всеукраїнському фестивалі художньої творчості серед аграрних ВНЗ “Софіївські зорі-2010” в номінації “Народні обряди і звичаї” і перше місце театру танцю “АЕРО” в номінації “Народна хореографія”. За результатами всеукраїнського незалежного рейтингу ТОП-200 університет посів 63-е місце серед 200 кращих ВНЗ України, друге – серед 22 аграрних ВНЗ ІІІ та IV рівня акредитації, шосте – серед харківських.
-
Сумський національний аграрний університет
Сумський національний аграрний університет – це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, один з кращих аграрних вишів України…
-
Харківська обласна державна адміністрація
Вибачте, ця сторінка знаходиться у стадії розробки.
-
ПАТ "Харьковский подшипниковый завод"
Вибачте, ця сторінка знаходиться у стадії розробки.
-
Львівський національний аграрний університет
Вибачте, ця сторінка знаходиться у стадії розробки.