Сумський національний аграрний університет – це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, один з кращих аграрних вишів України. Заснований у 1977 році, за 30 років існування він пройшов шлях від Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва до потужного університету національного значення.
СНАУ готує висококваліфікованих спеціалістів для агропромислового комплексу з поглибленим вивченням іноземних мов та інформатики з цілої низки акредитованих спеціальностей (ліцензія Міністерства освіти та науки АЕ №527448 від 04.11.2014р.)
Усі спеціальності організаційно об’єднані у 3 навчально-наукові інститути – інститут економіки та менеджменту, інженерно-технологічний інститут, інститут тваринництва та ветеринарної медицини, інститут післядипломної освіти та дорадництва, інститут заочного навчання, факультет довузівської підготовки, профорієнтації та маркетингу.
Сьогодні ситуація на ринку праці складається таким чином, що все більше і більше великих аграрних та переробних підприємств України, створених спільно з іноземними партнерами, потребують висококваліфікованих фахівців, спроможних працювати за новітніми технологіями. І саме в СНАУ студенти мають унікальну можливість не тільки отримати теоретичні знання з обраної спеціальності, а й закріпити їх на практиці у провідних аграрних підприємствах як нашої країни, так і цілої низки країн зарубіжжя, з якими плідно співпрацює університет.
Наші студенти мають змогу ознайомитися з передовими світовими досягненнями в аграрній галузі у фермерських господарствах Англії, Данії, Фінляндії, Швеції, Франції, США, Австралії, Голландії, а це значно підвищує їх рівень як фахівців і у подальшому сприяє працевлаштуванню на провідні сільськогосподарські та переробні підприємства України.
Загальний контингент студентів становить близько 19 тисяч.
У колективі працюють 69 докторів наук, професорів, 269 кандидатів наук, доцентів, 7 академіків Академії наук, 4 члени-кореспонденти інженерної Академії наук України, член-кореспондент Української академії аграрних наук, 3 заслужені працівники народної освіти, заслужений працівник науки і техніки, заслужений економіст України, лауреат державної премії, інші висококваліфіковані викладачі.
В університеті діє принцип безперервної комп’ютеризації: на сьогодні у вузі більше 980 комп’ютерних місць і кількість контактного дисплейного часу на кожного студента, в залежності від спеціальності, складає від 250 до 350 годин. Студенти та викладачі мають можливість черпати інформацію про найновіші досягнення науки через міжнародну інформаційну мережу ІINTERNET. В університеті створена локальна комп’ютерна мережа.
Науково-дослідна робота зосереджена у 19 наукових лабораторіях, працює аспірантура з 20 спеціальностей. На базі кафедри селекції та насінництва створений науково-дослідний інститут проблем картоплярства північно-східного регіону України.
Фонд бібліотеки Сумського НАУ становить понад 500 тисяч примірників. До його складу входять наукові, навчальні, художні та довідково-інформаційні видання, електронні підручники дистанційної форми навчання з виходом в INTERNET.
Для практичної підготовки студентів є навчально-наукова виробнича лабораторія (віварій), де утримуються сільськогосподарські тварини та птиця, такий собі своєрідний живий навчальний посібник для майбутніх лікарів ветеринарної медицини, зооінженерів та фахівців інших факультетів СНАУ, власне навчально-дослідне господарство з площею землекористування 2,6 тисячі га, у тому числі сільськогосподарських угідь 2,3 тисячі га, дослідне поле, яке обслуговує група інженерів-технологів за допомогою системних машин для обробітку сільськогосподарських культур за новими технологіями.
Студенти всіх факультетів паралельно можуть отримувати другу вищу освіту зі спеціальностей “Облік і аудит” та “Менеджмент організацій”.
Університетське студентське містечко – це, без перебільшення, перлина і окраса
міста Суми. Навчальні корпуси, стадіони, лабораторії, гуртожитки – все це розташоване на великій охайній, гарно впорядкованій і облаштованій території. В університеті працюють кафе та їдальня з найнижчими цінами по місту, студентський клуб, спортзали, де близько 3000 студентів займаються у 29 спортивних секціях.
У молодіжно-розважальному центрі працюють гуртки, клуби за інтересами, мистецькі студії, колективи художньої самодіяльності. Кожного року проводиться конкурс художньої творчості серед першокурсників «Зустрічайте: це – ми!» Гуртки художньої самодіяльності – це колективи з багатою творчою історією, репертуаром, своїми традиціями.
У процесі формування майбутнього фахівця все активніше бере участь самоврядування, яке пов’язано з організаційно-управлінською діяльністю студентів. Сьогодні органи студсамоврядування сформовані на кожному факультеті, у гуртожитках, активно працює студентський ректорат.
З роками СНАУ став справжньою «кузнею кадрів» для багатьох сільськогосподарських підприємств та установ області й України. Університет пишається багатьма своїми випускниками. Дехто з них прийняв естафету від своїх наставників, і зараз веде науково-викладацьку роботу, навчаючи студентів, а більшість плідно і успішно працюють в аграрному секторі нашої держави.
Ректор університету Володимир Іванович Ладика, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН, теж є випускником СНАУ. У своїй роботі він прагне зберегти найкращі університетські надбання та традиції, але при цьому невпинно йти вперед, постійно ведучи творчий пошук нових форм навчального процесу та наукової діяльності.
-
Миколаївський національний аграрний університет
Утворення університету розпочалося у 1984 році, коли в м…
-
Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі
ООО «Украинское конструкторское бюро трансмиссий и шасси» (ООО «УКБТШ») разрабатывает сельскохозяйственные машины и орудия для оптимального земледелия, стремясь предложить аграриям полную номенклатуру почвообрабатывающей…
-
Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ) був одним з перших сільськогосподарських ВНЗ інженерного профілю, створений за часи колективізації Постановою Центрального Виконавчого Комітету та Ради Народних…
-
Лозівський ковальсько-механічний завод
Вибачте, ця сторінка знаходиться у стадії розробки.