Миколаївський національний аграрний університет

МНАУУтворення університету розпочалося у 1984 році, коли в м. Миколаєві було організовано філію Одеського сільськогосподарського інституту, у зв’язку з великою потребою в фахівцях сільськогосподарського виробництва вищої кваліфікації: агрономах, зооінженерах, інженерах, економістах. У 1991 році контингент студентів складав 2232 особи, а навчальний процес забезпечували 126 викладачів (сьогодні більше 8000 студентів та 427 викладачів). Тому постало питання про перетворення філії Одеського сільськогосподарського інституту в самостійний вищий навчальний заклад і статус інституту було отримано. У 1997 році за рішенням Державної акредитаційної комісії України інституту надано найвищий ІV рівень акредитації, а в 1999 році – статус академії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1208 на базі академії утворено Миколаївський державний аграрний університет.

Указом Президента України від 21 вересня 2012 року № 555/2012 Миколаївському державному аграрному університету надано статус національного.

Сьогодні Миколаївський національний аграрний університет є провідним навчально-науковим вищим навчальним закладом півдня України.

Другие статьи:
 • Індустріальна група «У.П.Е.К.»
  Індустріальна група «У.П.Е.К.»

  Вибачте, ця сторінка знаходиться у стадії розробки.

 • Уманський національний університет садівництва
  Уманський національний університет садівництва

  Уманський національний університет садівництва розпочав своє становлення з 1844 року, коли було засновано Головне училище садівництва. Царським указом було затверджено постанову про відкриття садових закладів у Росії (9 лютого 1842 року)…

 • УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого
  УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого

  Перша машиновипробувальна станція в Україні була організована в 1895 році в Харкові при технологічному інституті…

 • Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі
  Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі

  ООО «Украинское конструкторское бюро трансмиссий и шасси» (ООО «УКБТШ») разрабатывает сельскохозяйственные машины и орудия для оптимального земледелия, стремясь предложить аграриям полную номенклатуру почвообрабатывающей…