Презентація ХНТУСГ для ХТЗ та «Wuzheng»

  • 4L7e6BRMDFs-300x224
  • v0cTgwPU6S8-300x200
  • XMc-R6PNQkU

Навчально-науковий інститут механотроніки та систем менеджменту ХНТУСГ імені Петра Василенка відвідала делегація з представників Харківського тракторного заводу та Китайського машинобудівного підприємства «Wuzheng»

ПАТ «ХТЗ» представляв головний інженер  Шаповалов Ю.К., Китайську делегацію очолював голова сектора сільськогосподарського обладнання Ву Чангмін з двома співробітниками.

Презентація університету почалася з навчально-дослідного поля «Мерчанське», на якому сьогодні проходять випробування трактори ПАТ «ХТЗ» та сільськогосподарські машини ТОВ «ЛКМЗ». Машинобудівники ознайомились зі структурою, поспілкувалися з співробітниками. Ву Чангмін яскраво продемонстрував свої практичні навики провівши культивацію на агрегаті ХТЗ-172 з культиватором КЛД-3. Зацікавило делегацію програма проведення практики студентів на базі навчально-дослідного центру рослинництва університету.

Кафедра «Трактори і автомобілі» – базова на Україні, є автором серії навчальних посібників і ініціатором впровадження електронних підручників з дисципліни, має дуже тісні зв’язки з ПАТ «ХТЗ». Тому при її презентації завідувачем Лебедєвим А.Т., викликала жвавий інтерес у китайських колег. Проблеми в підготовці фахівців як в нашій державі так і закордоном однакові – бракує практичних навичок. При огляді навчально-практичної лабораторії конструкції машино-тракторних вузлів та агрегатів, яка почала працювати в ННІ МСМ з цього року, китайські колеги відмітили її актуальність та перспективність для підготовки сучасних інженерів-механіків.

4L7e6BRMDFsТрактор є енергетичним засобом для сільськогосподарських машин, що забезпечує їх експлуатацію. Важливим елементом підготовки сучасного інженера є оволодіння знаннями з конструкції, налаштуванням, обслуговуванні та експлуатації сільськогосподарських машин. Кафедра «Сільськогосподарські машини» ННІ МСМ у 2014 році зайняла перше місце в конкурсі кращих випускових кафедр за напрямом «Процеси, машини та обладнання АПВ». Університет увійшов у інноваційно-освітній кластер «Агротехніка», одним із заходів якого стало створення на базі кафедри «Сільськогосподарські машини» навчальної лабораторії «Лозівські машини». Машинобудівники позитивно прийняли даний досвід та висловили бажання на створення аналогічного напряму по тракторобудуванню.

ННІ МСМ пишається своїми випускниками, серед яких були присутні і провідні спеціалісти Китаю: Бай Да Ци – Проректор сільськогосподарського університету КНР, Бо Цинжун – Головний інженер Міністерства механічної сільськогосподарської техніки, Ван Мей – Голова правління ВАТ «Пекінський Джип», Лі Мінюй – Ректор Дзі Лінського наукового інституту сільськогосподарської техніки, Ма Пансянь – Пекінська локомотивна група, заступник головного інженера, Сює Цзуолінь – Менеджер ТОВ «Гонконгське Дзітайське обладнання», Сюй Мейлянь – Завідувач кафедри Четвертого науково-дослідного проектного інституту Міністерства механічної сільськогосподарської техніки, Цао Цунвєнь – Проректор Китайського університету сільського господарства, Цзоу Баоюй – Головний інженер 1-й Тракторної технічної інженерної механічної компанії і т.д.

Презентація своїх освітянських наробок, пропозиції та корегування українських, китайських виробничників дозволять значно підвищити якість навчального процесу та забезпечити виробництво якісними фахівцями.

Другие статьи: